Su Tesisatcısı Ankara

Eğer işyeriniz de veya evinizde bir sızıntı varsa, ama bu sızıntı sizi fazlasıyla rahatsız ediyorsa. Kaçak tespiti genellikle ev yada ofisinizin tamamının taranması ile tespit edilmektedir.Küçük bir sızıntı ile karşı karşıya geldiğiniz de bunu ilk zamanlarda fark edemeyip daha büyük bir etki bıraktığın da fark edersiniz. Bu nedenle, bir sonraki İkilemi belki de en doğru yaklaşım ile gizli su kaçağı algılama olabilir. Biz su sızıntıları uzmanlarımız ile kaçak tespit çözme işlemini benzersiz bir yöntemle bulmaktayız. Bunu söyledikten sonra, bu konuda iyi olan Firmamız en faydalı ve en etkili kaçak tespit aracı Kızılötesi Termografi malzemeleri ile gelecektir.
Tüm bunların arasında günümüz de, şimdiye kadar kabul edilmiş en state-of-the-art yenilikler gelmektedir. Bu termal görüntüleme kamera sistemleri sızıntının asıl kaynağını teşhis etmek için küçük sızıntılar en önemlisi olup boru hattı üzerine uzatılmış enerji üzerine bir analiz sunarak müşteriye kaçak tespitinin nerede oluştuğunu sunmaktadır. Bu ayrıntıları verdikten sonra,su kaçağını bulmak, yüksek teknoloji makineler ile de bitmiyor; ayrıca, operatörün yeteneğine bağlıdır. Bu nedenle daha kolay su kaçağı tespit firması hakkında karar vermek, iyi eğitimli olanlar ile çalışmak için hatırlatma yapmakta yarar vardır.

Eviniz de yada ofisiniz de Su sızıntısını algılama yöntemi ile kaçağı ortaya çıkarmak için çok yararlı olan basit teknikleri vardır. Eğer evde herhangi bir sızıntı bulursanız, o zaman birinci önceliği tamir ya da profesyonel bir tesisatçı çağırmaktır. Burada Yaşam alanınız da herhangi bir sızıntı tespit ettiğinde ne yapması gerektiğini ya da su damlama ipuçlarını tesisatçınız size sunmalıdır. Hepimiz Tatlı suyumuzun evimize boru hattı yoluyla geldiğini biliyor ve yerel hükümet tarafından sağlanan su sayacı ile birlikte küçük boru hattı üzerinden yaşam alanımıza ulaştığını biliyoruz.Peki su sayacımız da bir sıkıntı varsa?

Bu sayacı kontrol ederken su, toplu vana ve zemin su deposu su seviyesini özellikle sert kış aylarında kontrol edilmesi gerekir. Kış mevsimin de özellikle vanaların çoğunda su sayacınızı kontrol ederken Su Kaçak Tespit ya da kaçak bulacaksınız.
Bunun nedeni su borularında oluşan donmuş suyun vana ve su sayacına zarar vererek su kaçağını oluşturmasıdır. Sayaç okuma dışında herhangi bir sızıntı varsa da su kaçağının göstergesi olarak da bilinen Üçgen disk kontrolü su sayacınızın tam ortasında bulunan ve sayacınızı kapattığınız halde disk dönmeye devam eder ise kaçak tespiti için ekibimize başvurabilirsiniz.